AL-KO Solo 643 IP

NOVÁ A NEPOUŽITÁ PILA. SESTAVENÁ A PŘIPRAVENÁ K PROVOZU. PLNÁ ZÁRUKA! Technické parametry: Zdvihový objem: 40,2 ccm Výkon: 2,0 kW Boční napnutí řetězu: ano Ukončení lišty:...
9 990 Kč

• Lehká pila
    • Dostačující výkon
    • Značková pila, dostupné náhradní díly
    • Dobrý poměr cena/výkon

Jedná se o kvalitní výrobek, neměnil bych. Šlape jak má. Na pile se najdou drobné výrobní nepřesnosti při sesazení stroje (plastová část) - nemá vliv na funkci :) Hlavní výhodou je však váha pily při dostatečném výkonu. Nedocenitelné při celodenní práci a práci v korunách stromů :)

• -lehká
    • -špatně řešený vzduch. fitr, rzchle se zanáší

pilu jsem koupil na doporučení známého, zatím jsem spokojený

• dobrý výkon při malé hmotnosti
    • nutnost použití nářadí při výměně a napínání řetězu

Zatím jsem vlastnil pilu Still, se kterou jsem byl 13 roků velmi spokojen. Jako důchodce již však nemám na placení " značek "
    a tak jsem vybíral výrobce, který by se co nejvíc kvalitou svých výrobků přiblížil ke Stillce ! Zatím jsem s pilou nepracoval jen jsem ji vyzkoušel. Má velmi podobné ovládání jako Stillka a pokud bude mít životnost jako ona budu velmi spokojen.

Typ pily
Délka lišty
38 cm
Hmot­nost
2 kg

NOVÁ A NEPOUŽITÁ PILA. SESTAVENÁ A PŘIPRAVENÁ K PROVOZU. PLNÁ ZÁRUKA!

Technické parametry:

• Zdvihový objem: 40,2 ccm
  • Výkon: 2,0 kW
  • Boční napnutí řetězu: ano
  • Ukončení lišty: K095
  • Pumpa pro nasávání paliva: ano
  • Hladina akustického hluku: 101
  • Délka lišty: 38 cm
  • Hodnota vibrací (rukojeť / úchyt): 7,5
  • Hmotnost: cca 4 kg

Výhody řetězové pily solo by AL-KO 643 IP:

Výkonná kompaktní pila s 38 cm dlohou lištou.

Rozteč řetězu: ,325.

Integrovaný systém lehkého startu.

Ergonomické profesionální hliníkové držadlo.

Efektivní antivibrační systém.

• Vynikající výkon,
    • dobré starty,
    • rozumná váha,
    • boční napínání řetězu
    • Nedomyšlemé provedení uzávěru olejové nádržky. Po odšroubování má tendenci se spálit a teplem deformovat o výfuk

Odřezáno cca 200 nádrží a prozatím bez jakýchkoliv problémů. Krácení dříví naprosto v pohodě, strom položíte do průměru 25cm v pohodě, kolem třiceti už je to boj. Myslím, že je to pila tak na hranici hobby a farmařské kategorie, kde plusy výrazně převládají.

• Výborná váha na výkon, dobrý servisní přístup k součástkám a filtru.
    • Přehřívá se.

Tak se hlásím po delší době s poznatky o této pile a musím říct, že je to pila v některých věcech nedotažená. Filcový filtr se hodně špiní a skoro po každém delším řezání musím čistit, to mě přestalo bavit, tak jsem si nastříhal doma nůžkama 10 náhradních a měním je a pak to hromadně vyperu, horší je, že se nepořádek dostává přes tento dvojtý filtr z molitanu a filcu a musí se čistit i hrdlo sání.
    Po zhruba třech motohodinách se uklepal vejfuk :-( naštěstí stačilo jen dotáhnout, jenže v lese nemám klíč na matky co drží výfuk. Vůbec celý výfuk je jeden velký průser, pila se za 2 minuty řezu na výfuku přehřeje do ruda a výfuk svítí rudě. toto ušetření na materiálu je neodpustitelné a výrobce bych za to nakopal do .......
    Pila super chytá, údržba fajn, řeže super na svojí váhu, ale skrz otravný filtr a maximální délku řezu 2-3 minuty skrz přehřívání tuto pilu nedoporučuji, Pila po 2 minutách řezu se musí nechat minutku vychladit a zase 2 minuty řezu.

Pilu mám necelé 2 roky a skrze ty dva průsery ji doporučit nemůžu, odstranit zastaralý filtr a dát tam pořádný výfuk, byla by to jedna z nejlepších hobby pilek, takto je to průměr až podprůměr. Při nákupu hobby bych příště sáhl po Hitachi cs33el nebo cs38el (délka lišty) tu mám zhruba stejně dlouho a oproti Solu rozdíl v provedení úplně jinde, sice starší pilka, chatrnější plasty na spadnutí (tenká skořápka) ale pod povrchem všude kov, kvalitní imbusy, poctivej matroš, precizní smontování, jedna z nejlepších lehkých pilek a i když je to stará pilka a má nějaké nedostatky, tak filtrace vzduchu mnohem, mnohem lepší a nikde se mě nic netaví a nerudne a chod motoru to je báseň, výborně drží pásmo otáček a je slyšet, že je to motoricky špička už jen poslechem.
    Kdo váhá a přemýšlí nad hobby pilkou, doporučuji koupit Hitachi cs33el nebo Stihl 211, Solo 643ip je hodně rozporuplná a v některých věcech totální šmejd.

• dobrý přístup ke všemu, jednoduché na ovládání.
    • něco by se našlo

Olej se z benzínu neztratí, ale chemicky s benzínem reaguje a ztrácí mazací schopnost, proto když vám dlouho stojí namíchaná směs, dokápněte čerstvý olej. Maximální doba skladování namíchaného benzínu s olejem by neměla být delší jak měsíc a nesmí se zapomínat i na zbytky benzínu v nádržce pily. Proti zadření pomáhá i obohatit směs, pila je nastavená na vysoké otáčky a ubral bych jí na 12000.

Pokukuji po teto pile, a myslim si ze tvrzeni o sezrani oleje pilou a nasledne zadreni je blbost. Pokud smes nejde pres nejaky filtr co by mel tak spatnou filtraci ze by odloucil olej od benzinu tak prosim.

Ale to je vysoce nepravdepodobne, pokud se tak opravdu deje a motory se zadiraji je problem jese nekde jinde.

Neni mozne aby benzin sezral olej, to je krapet pritazene.

• zadření motoru

Nová generace pil solo se nepovedla,V mém okolí jsem doporučil několik techto pil a nikdo ji již nemá v provozu z důvodu zadření motoru.Servis vždy vyhodnotil reklamaci jako vinu ze strany majitele-benzim sežere olej(musíte vždy tankovat čerstvý a míchat před nalitím do pily,po práci nevyjetý benzim z nádrže vylít a zlikvidovat).původní pilu SOLO jsem vlastnil 10let než mi ji ukradli a byl spokojen (benzin jsem míchal 10-20litrů a spotřebovával i 3 měsíce),nové modely nestojí za nic!,,Je s podivem že SOLO Praha pily přestala prodávat a Mountfield je má za téměř polovinu

• cena/váha/výkon dostupnost náhradních dílů, servis vám udělají např. u Stihl.
    • Plastové kartry, filc-molitanový vzduchový filtr, zbytečně těžká lišta v základu co pile zvedne váhu na 5,5 Kg, chatrnější madla.

Dlouho jsem přemítal, jakou lehkou pilu koupit, aby byla váhově co nejlehčí a zároveň, aby se s ní dalo i něco uříznout, nepotřebuji nějakou hračku s 1,4 KW výkonu. Mám několik silných profi pil a na doplnění a řezání větví a slabších průměrů jsem zkrátka chtěl rozumný výkon a co nejmenší váhu. Po koupení 5,1Kg Husqvarny 445e se kterou jsem byl maximálně spokojen co se týče výkonu na takové ty okrajové činnosti, jsem chtěl něco podobného, ale s menší váhou. Proto jsem se po přečtení různých zahraničních diskuzí a testů rozhodl koupit asi jediné kvalitní značkové a cenově rozumně přijatelné pily s rozumným výkonem a váhou kolem 4Kg a sice Solo 643ip a Hitachi CS45EL s tím, že je podrobím dlouhodobému testu. Výsledek mě překvapil, obojí jsou to znamenité pilky a v rámci ceny/váhy/výkonu to nejlepší co se dá koupit. Pokud bych je měl zhodnotit, Solo by u mě získalo 70% bodů, Hitachi 90% bodů, je lepší v drtivé většině parametrů, v řezu a provedení, ono se ani není čemu divit, je to profi pila, kdežto solo jen farm, ale najdou se i věci ve kterých ztrácí oproti Solu např. v napínání řetězu, které je nemoderně ze předu, spojka otočená ven. Prozatím než se vyskytnou problémy a závady mají dohromady pořezáno něco přes 40 kubíků a řežou obě bez poruch ke spokojenosti. Při nějaké závadě recenzi doplním.

• -lehká
    • -výkonná