Recenze STIHL MS 231

• Všechny (5)
Roman
Roman

Přidáno: 29. ledna 2018

• jsem s ní velice spokojen
  • skvěle startuje
  • skvělý servis v blízkosti bydliště
  • 1x přestala fungovat svíčka
  • 1x při naklonění chcípala, byl vyměněn po 8 rocích nějaký váleček v karburátoru s o-kroužkem za 200Kč, prý nějaká modernizace kvůli ekologii - nižším emisím. To bych tedy nemusel, radši bych výdrž/spolehlivost. bez ekologie.
  • jednou spadla (z 5 metrů) a praskla palivová nádrž, výměna stála 2000Kč, což je poměrně dost

Hodnotím MS 230 po cca 10 fůrách dříví a 10 rocích provozu. Používána v lese cca 0,1Ha, každý rok něco nařeže, bude potřeba poprvé vyměnit lištu. Nemůžu pilu porovnávat ve své třídě, protože nemám s ničím jiným zkušenost, je to moje první pila a nebyl důvod měnit, je bezproblémová.
Vyzkoušel jsem i novou čínskou pilu za 4000Kč a to bylo neštěstí, nešel seřídit karburátor, když se ohřála otáčky si dělaly co chtěly. V servise jí sice v záruce "seřídili" ale stejně nefungovala. Takže já bych si nějakou levnou pilu nekoupil, nestojí to za ty nervy.

Roman Kmeť
Roman Kmeť

Přidáno: 20. září 2017

• Spolehlivá
  • Trošku netypický rozměr lišty

Stihl ma 230 starší typ devět let v provozu bez sebemenších problémů jen liju benzín,olej a čistím vzduchový filtr. Šel bych znovu do značky stihl.

Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Přidáno: 11. října 2016

• Pila je lehká a dobře se s ní pracuje. Výborná na odvětvování i k řezání palivového dřeva. Při řezání dřeva podélně neztrácí výkon.
  • Cena.

Pila je v testech výborně hodnocena. Mám ji 3 měsíce a jsem s ní velice spokojen.

Jaroslav
Jaroslav

Přidáno: 1. února 2014

• Renomovaná značka,kvalita.
  • Cena !

Kvalitní pila, ale také vysoká cena,která rozhodně neodpovídá vlastnostem,které by měla pila mít vůči svým konkurentům ve stejné výkonové třídě.

Filip Konšel
Filip Konšel

Přidáno: 28. září 2013

• velmi snadná manipulace
  • výborné startování
  • lišta 35cm stačí...
  • výkon nekolísá
  • libý zvuk
  • pro hobby uživatele zcela dostačující
  • i stromy o průměru šedesát čísel krájí spolehlivě
  • za kvalitu se holt musí trošičku připlatit...

vřele doporučuji...zanedbatelné vibrace...níž než 231 rozhodně nechodit...!

STIHL MS 211

STIHL MS 211